Śrutownice (piaskarki) pneumatyczne niemieckiej firmy MHG

Śrutownice (piaskarki) pneumatyczne niemieckiej firmy MHG

Śrutowanie (piaskowanie) to energooszczędna i ekologiczna metoda obróbki, umożliwiająca m.in. oczyszczanie, szorstkowanie, wygładzanie i wykańczanie powierzchni oraz stępianie krawędzi. Przyspieszone za pomocą sprężonego powietrza medium obróbkowe wyrzucane jest z duża energią kinetyczną na obrabianą powierzchnię. Regulowana intensywność procesu pozwala na usuwanie zanieczyszczeń, osadów, narostów, rdzy, zgorzeliny i powłok malarskich, bądź na nadanie powierzchni odpowiedniej faktury. Dzięki właściwemu doborowi medium obróbkowego można uzyskiwać powierzchnię o różnym wyglądzie i różnej charakterystyce. Technologia strumieniowo-ścierna firmy MHG umożliwia obróbkę części o różnych wymiarach: od bardzo małych do dużych i ciężkich, o różnym stopniu zanieczyszczenia powierzchni. Oferta firmy MHG obejmuje profesjonalne urządzenia do obróbki ręcznej, obróbki tafli szklanych jak również urządzenia automatyczne i komory śrutownicze.

Urządzenia firmy MHG wyróżniają się bardzo wysoka jakością wykonania, przemyślaną techniką i zastosowaniem markowych części i podzespołów, przy jednoczesnym zagwarantowaniu uzyskiwania niskich kosztów operacyjnych. Zapewnione jest to przez zastosowanie przyjaznej środowisku technologii, oświetlenia z energooszczędnymi lampami oraz systemów automatycznego wyłączania oświetlenia i urządzenia filtrująco-odpylającego po zakończonym procesie obróbki. Po ponownym wciśnięciu sterującego pedału nożnego, proces śrutowania i odpowiednie podzespoły urządzenia uruchamiają się automatycznie – bez konieczności ponownego ręcznego ich włączania.

Kolejną zaletą urządzeń pneumatycznych firmy MHG są zainstalowane w urządzeniach systemy bezpieczeństwa. Automatycznie przerywają one proces śrutowania zgodnie z najnowszymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zapobiegając w ten sposób niepotrzebnym awariom i wypadkom.

Śrutownice MHG posiadają specjalną konstrukcję z dużymi oknami wziernikowymi i drzwiami bocznymi, które zamykają się bez problemu nawet po latach eksploatacji. Dzięki temu na przestrzeni lat jesteśmy w stanie bezpiecznie i precyzyjnie obrabiać przedmioty w otoczeniu wolnym od pyłów. Specjalne kanały wlotowe powietrza nad oknem wziernikowym dodatkowo poprawiają widoczność podczas procesu. Skuteczna izolacja i wytłumienie kabin śrutowniczych pomagają zauważalnie obniżyć powstający w miejscu pracy poziom hałasu.

Innowacyjny system odzyskiwania ścierniwa MHG gwarantuje niskie zużycie i niezmiennie wysoką jakość medium śrutowniczego. W ten sposób uzyskuje się optymalną wydajność i doskonałe wyniki procesu.

Katalogi i prospekty:

Katalog urządzeń do obróbki strumieniowo-ściernej firmy MHG

Wybierz interesującą Cię technologię śrutowania:

Zapraszamy do współpracy

Zostaw kontakt, nasz specjalista odezwie się do Ciebie.